دسته‌بندی نشده

آموزش ساخت ربات ساده برای کودکان

هنوز بشریت از ساخت ربات در منزل عاجز می باشد و آنقدر امکانات ندارد که بتواند ربات دست ساز که در منزل ساخته می شود را بسازد.البته می توان رباتهایی ساده با امکانات ضعیف را در منزل با کودکان ساخت که یک تجربه بسیار سرگرم کننده برای شما و کودک شما می باشد.شایان ذکر می باشد که این رباتها قابل قیاس با رباتهای مدرن کنونی نیستند.

در ادامه آموزش ساخت ربات ساده برای کودکان را در قالب یک تمرین ساده با هم بررسی می کنیم:

چه چیزهایی شما نیاز دارید تا ربات را بسازید؟

در وهله اول کاملاً بستگی به چیزی داردکه در ذهن شما می گذرد.به عنوان مثال اگر شما در حال جستجو برای این هستید که یک ربات دستی برای کودک خود بسازید شما به لوازم برقی مختلفی نیاز دارید و شاید برای ساخت سایر رباتها به تجهیزت برقی کمتری نیاز داشته باشید، جایی که شما نیاز دارید به برد و نوارهای الکتریکی رنگی و … و این را در نظر داشته باشید که از لوازمی استفاده کنید که قابل برگشت به طبیعت باشد و یا از لوازم دست دوم استفاده کنید تا ابزار نو تهیه نکنید.در ادامه ما به مواردی اشاره میکنیم:

رباتهای ساده : ساده و سرگرمی

1 – در ابتدا تلاش کنید پروژه هایی را پیدا کنید که کار اعظم آن را کودک شما انجام دهد:این در حالی هست که باید به سن و مهارتهای کودک خود توجه کنید همچنین به توانایی ها و علاقه­­مندی های کودکتان.

2 – ساخت ربات نقشه راه مشخص داشته باشد: مطمئن شوید که لیست مشخصی و طرحی برای کار شما وجود دارد چون شکست خوردن در پروژه باعث ناامیدی می شود.

3 – شناسایی کنید چه چیزهایی برای ساخت ربات نیاز دارید:وقتی که ربات مشخص شد ابزارهای مورد نیاز را لیست کنید.

4 – به یاد بیاورید که چرا این پروزه را شروع کردید:ساخت یک ربات یک نوع سرگرمی یک تجربه،مشغول با کودکان خود باشید  با فرزندانتان و متمرکز باشید به یادگیری و از با هم بودنتان لذت ببرید.

5- اجازه دهید بچه ها سرگرم باشید و صبور باشید:در این هنگام که شما با کودکان خود رگرم ساخت ربات هستید ممکن هست اینکار برای شما کسل کننده باشد و شما می توانید با حالت مقاومت کنید.البته ممکن هست سخت باشد مخصوصاً هنگامی که شما می بینید کودک شما در حال کشمکش هست و ممکن هست زمان زیادی را صرف کند.

6 – هنگامی که پروژه شما تمام ش جشن گیرید.حتی اگر یک پروژه کوچک انجام دادید حتمن جشن بگیرید مخصوصاً این کار برای کودکان ببسیار مشوق کننده می باشد.

حالا می خواهیم ساخت یک ربات ساده را برای شما توضیح دهیم:

این ربات شش تا پا دارد که در اطراف آن قرار دارد.به علاوه شما نیاز دارید به یک موتور مرتعش و سایر المانها که به آن می چسبد.

آموزش ساخت ربات ساده برای کودکان

چیزهایی که شما برای شروع کار نیاز دارید:

چسب

قیچی

یک تکه از چسب نواری

قسمتها:

یک گیره لباس

یک موتور لرزان

یک جفت چراغ ال ای دی

یک باتری

یک گروه از گیره های کاغذ

بیایید با هم شروع کنیم:

1 – گرفتن یک گیره کاغذ و بین موتور لرزشی قرار دهید تا موتور را ثابت نگه دارد.سیمهایی که از موتر خارج شده اند را بکشید بنابراین آنها به کناره های خلاف می رسند.

2- لامپهای ال ای دی را بالای موتور بچسبانید تا چشمهای ربات شما درست شوند.

3 – 3 تا گیره کاغذ بگیرید و اول صاف برای هر گیره سپس گیره ها را پیچ بدهید مانند شکل زیر:

آموزش ساخت ربات ساده برای کودکان

سیمهای اضافی را کوتاه کنید تا مانند شکل زیر شود

پاهای ربات شما آماده می باشد حالا فقط کافی است آنها را در راستای کنار پایین بچسبانید (برخلاف چشمها)

آموزش ساخت ربات ساده برای کودکان

و در نهایت همه آن چیزهایی که احتیاج دارید انجام دهید بچسانید به موتور با یک تیکه از چسب نواری تا باتری بچسبد به پین مابین لبه های عقبش.

در نهایت شما یک ربات حشره دارید که پاهایش سیم دارد.شما می تونید به راحتی این ربات را درست کنید و از آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *