برنامه نویسی

اپلیکیشن ها و نرم افزار های مفید برای کودکان

اپلیکیشن نرم افزار کودکان

گذر زمان سریع است. پیشرفت های چشم گیری در زمینه تکنولوژی و فناوری های هوشمند صورت گرفته که توجه تمامی گروه های سنی مختلف را به خودش جلب کرده است. یکی از این گروه های کودکان می باشند. بیشتر والدین دید بدی را نسبت به برنامه ها و اپلیکیشن های مجازی و هوشمند داشته و آن ها را بی خاصیت قلمداد می کنند. هرچند که با کنترل درست و استفاده از اپلیکیشن های مناسب ، نه تنها امکان سرگرم کردن کودک فراهم می شود ، بلکه می تواند برخی مفاهیم ساده ولی مهم را یاد بگیرد. امروز ما شما را با برخی از این برنامه ها آشنا می کنیم.

1) ماهک قصه های شیرین برای کودکان

ماهک یک اپلیکیشن قصه‌گوی فارسی با میزان بالایی از داستان های مختلف برای رده سنی 3 تا 11 سال می باشد که فضایی شاد و جذاب را برای کودکان به وجود میاورد. با تفکیک موضوعی درست برای سنین متفاوت ، ماهک کودکان را به شنیدن داستان‌ها و شاید به کتابخوانی در آینده تشویق می‌کند.

2) اپلیکیشن های پاپیتا

اگر می خواهید که یک پس زمینه را در مورد یادگیری زبان انگلیسی را در کودک خود ایجاد کنید ، حتما به این سری برنامه ها سری بزنید. این اپلیکیشن ها موارد مختلفی را مانند آموزش الفبا، اعداد، اسامی حیوانات، میوه‌‌ها، رنگ‌ها، اشکال هندسی و …. را در مورد زبان فارسی و انگلیسی به کودکان آموزش داده و در عین حال ، به صورت سرگرم کننده اینکار را انجام می دهند.

3) Lingokids

طبق برخی تحقیقات ثابت شده است که کودکان به هنگام انجام یک بازی ، سرگرم و درگیر می شوند و همزمان ، انگیزه و تمرکز بیش تری را برای ادامه بازی پیدا می کنند ، نوع خاصی از کنجکاوی و هیجان که اگر بر روی یادگیری پیاده شود نتایج شگفت انگیزی را به جا می گذارد. طرز کار Lingokids هم تقریبا به این صورت می باشد. با بیش از ۱۲۰۰ فعالیت سرگرم‌کننده و تعاملی، در جهان Lingokids، بچه‌ها می‌توانند ماجراهای هیجان‌انگیزی را در یادگیری کشف کنند تا به آن‌ها کمک کند در دنیای در حال تغییر امروز پیشرفت کنند.

در این برنامه می‌توان به درس‌ها و بازی‌هایی برای تقویت خواندن و سواد، ریاضی و مهندسی، علم و فناوری، موسیقی و هنر، تاریخ و جغرافیا و فعالیت بدنی دست پیدا کرد. تمامی این موضوعات، مضامین و سطوح با پیشرفت کودک، رشد می‌کنند.

4) برنامه Khan Academy Kids

یک برنامه آموزشی طراحی شده مخصوص کودکان 2 تا 8 سال می باشد. متخصصان آموزشی که در ساخت این برنامه حضور داشته اند ، به گونه ای این برنامه را طراحی کرده اند که یادگیرندگان جوان را در سفری لذت‌بخش از طریق مهارت‌های کلیدی در ریاضیات، خواندن، صداسازی، نوشتن، رشد اجتماعی-عاطفی و غیره راهنمایی کند. Khan Academy Kids از هزاران درس ، فعالیت و بازی و …. تشکیل شده است که باعث لذت کودکان در انجام فعالیت های مختلف می شود.

این برنامه یک ابزار عالی برای یادگیری در خانه یا مدرسه است. والدین می‌توانند دروس را از کتابخانه برنامه برای فرزندان خود انتخاب کنند یا با استفاده از از مسیر یادگیری شخصی که به‌طور خودکار با سطح هر کودک تنظیم می‌شود، درس‌ها را به سرعت و به راحتی بر اساس استاندارد پیدا کنند. پیشرفت کودک از طریق مجموعه‌ای از ابزارهای نظارتی قابل بررسی است.

بهترین ویژگی این برنامه رایگان بودن آن بوده و از هیچ تبلیغ یا اشتراک داخلی برخوردار نمی باشد. محتوایی مدرن و به روز دارد و همواره در حال پیشرفت می باشد.

5) حل مسائل با math game

یکی از درس های چالش برانگیز برای کودکان شما ، ریاضی و حل مسائل آن می باشد. بازی‌های ریاضی راهی عالی برای به چالش کشیدن فرزندتان و یادگیری و سرگرمی همزمان است. math game از تمرین هایی برخوردار می باشد که برای کودکان پیش‌دبستانی و سال‌های اولیه مدرسه طراحی شده اند. این تمرین ها به درک و فهم کودکان کمک کرده و مهارت های ریاضی آن ها را تقویت می کنند. این اپلیکیشن از طریق راه های مختلف مانند پازل، بازی‌های آموزشی، تصاویر و ابزارهای سرگرم‌کننده مبانی مختلف را مانند جمع، تفریق، ضرب، تقسیم، ارزش اعداد و شمارش اعداد را به کودکان یاد می دهد. با این بازی‌های حسابی و ریاضی پایه، همه بچه‌ها باید بتوانند جمع و تفریق ساده را در سن کم یاد بگیرند. این برنامه دارای سطح دشوار نیز می باشد که بر اساس گروه سنی کودکان تنظیم شده است رشد و پیشرفت گام‌به‌گام بچه‌ها به صورت آفلاین در نظر گرفته می‌شود.

از این که تا آخر این مطلب با ما همراه شدید از شما متشکریم ، امیدواریم که خواندن این موارد برای شما مفید واقع شود ، با ما در قسمت های دیگر این موضوع همراه شوید.

بیشتر بخوانید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *