نمایش خبر

    print

ربات های شستشوی کف که انقلابی در نظافت برای مشاغل بزرگ هستند.

به دنبال همکاری تحقیقاتی اروپا در مجموع 4.2 میلیون یورو، به زودی می توان از ربات های شستشوی کف برای تمیز کردن محل های بزرگ صنعتی و تجاری استفاده کرد.

ربات شست و شوی کف یا FLOBOT،  یک ماشین لباسشویی مستقل در مقیاس بزرگ ، برای شستن کف سوپرمارکت ها ، فرودگاه ها و سایر مناطق بزرگ است که باید مرتباً تمیز شوند.

اگرچه می توان آن را به صورت دستی راه اندازی کرد و توسط مردم برنامه ریزی و کنترل شود ، اما نیازی به جابجایی فیزیکی آن نیست.

FLOBOT توسط یک تیم چند رشته ای ، از جمله دانشگاه لینکلن ، انگلستان ، که در نرم افزارهای مورد نیاز برای اجرای ربات تخصص دارد ، ساخته می شود.

دکتر نیکولا بلوتو ، محقق اصلی از دانشگاه لینکلن و عضو مرکز تحقیقات سیستم های خودمختار لینکلن ، در رباتیک موبایل و بینایی رایانه کار می کند و دانش دقیقی در مورد ردیابی افراد با ربات ها دارد.

دکتر بلوتو گفت: "هدف اصلی ما برنامه ریزی FLOBOT برای شناسایی و ردیابی افراد در حال حرکت است تا از این کار جلوگیری شود و همچنین بتوانیم مسیرهای معمولی انسانی را در محلی که فعالیت می کند تخمین بزنیم. پس از آن ما میتوانیم با تجزیه و تحلیل آن مسیرها و استفاده کلی از محیط ، جایی که احتمالاً کثیف تر است را پیش بینی کنیم.

"ما در حال اصلاح ماشین های اسکراب موجود خواهیم بود ، و با اضافه کردن الکترونیک و سنسورهای جدید از جمله دامنه یاب لیزر و دوربین سه بعدی برای ردیابی افراد ، آنها را مستقل می کنیم. ما در حال پیش بردن فناوری هایی هستیم که قبلاً در لینکلن توسعه یافته اند و یک نمونه اولیه در طول این پروژه مورد آزمایش و اعتبار قرار خواهد گرفت. "

وظایف ربات شستشوی کف جنبه های سخت زیادی دارد ، از جمله استقلال عمل ، جهت یابی و بهینه سازی مسیر ، ایمنی در مورد انسان و کالاها ، تعامل با پرسنل انسانی ، تنظیم آسان و برنامه ریزی مجدد.

FLOBOT با ادغام راه حل های موجود و جدید ،برای تولید یک ربات شستشوی کف حرفه ای برای مناطق وسیع، این مشکلات را برطرف می کند.

کارهایی که بر روی نمونه های اولیه تولید انجام میشود، اطمینان حاصل می کند که سیستم واقعی تکمیل شده و آماده استفاده در دنیای واقعی است.

پروفسور تام دوکت ، همچنین از دانشگاه لینکلن ، در سیستمهای رباتیک و سنسورهای مستقل کار می کند و مدیر مرکز تحقیقات لینکلن برای سیستم های خودمختار است.

پروفسور دوکت گفت: "ایده کلی تولید ربات های خدماتی حرفه ای است که در محیط های روزمره ما کار می کنند ، ارائه مساعدت و کمک به انجام وظایفی که در حال حاضر برای نیروی انسانی بسیار زمان بر است شرکت در این پروژه، عمل نوآورانه بسیار هیجان انگیز است، زیرا این بدان معناست که بسیاری از مفاهیم تحقیقاتی و فن آوری هایی که ما در مرکز سیستم های خودمختاری لینکلن توسعه داده ایم ، اکنون توانایی ترک آزمایشگاه و تبدیل شدن به بخشی از محصولات واقعی مانند تمیز کردن ربات ها را دارند  که می تواند در همه جا بر زندگی روزمره مردم تأثیر بگذارد. "

برای خواندن مقالات رباتیک روی لینک کلیلک کنید.اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.