نمایش خبر

    print

کنترل از راه دور

اگرچه رایج ترین استفاده کنترل از راه دور برای استفاده از تلویزیون بود، اما اختراع اولین کنترل از راه دور برای یک دستگاه کاملاً متفاوت ساخته شده بود. در سال 1898 ، نیکولا تسلا اولین ریموت کنترل را ثبت کرد. این کنترل از امواج رادیویی برای جابجایی یک قایق کوچک استفاده می کرد. صدایش مانند این بود که از یک فیلم علمی تخیلی مدرن امروز بیرون می آمد. نام این اختراع teleautomaton  بود.

چندی پس از این اختراع ، لئوناردو تورس کوئودو مدل بعدی کنترل از راه دور را با نام Telekino اختراع کرد. Telekino با ثبت اختراع در فرانسه ، اسپانیا ، بریتانیا و ایالات متحده ، از یک کنترل از راه دور بی سیم، برای جابجایی یک ربات کوچک استفاده کرد. در نهایت Quevedo این فناوری را به دست آورد که بتواند قایق ها که در بندر لنگر انداختند را نیز کنترل کند.

تا سال 1932 ، هواپیماهای کنترل از راه دور برای اولین بار در هوا پرواز می کردند. بلافاصله پس از اختراع آنها ، همان فناوری استفاده شده برای پرواز اسباب بازی های کودکان در جنگ جهانی دوم در موشک های نظامی به کار رفت.

اما امروزه ، کنترل از راه دور عمدتا برای عوض کردن کانالهای تلویزیونی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت رادیویی زنیت برای اولین بار این طرح را در سال 1950 معرفی کرد. در آن زمان ، این ریموت از طریق سیم به تلویزیون وصل می شد و از قضا با نام "استخوان های تنبل" خوانده می شد. در سال 1955 یک نسخه بی سیم به نامFlashmatic  اختراع شد.

به طور کلی ، این ریموت ها حاوی تعدادی دکمه هستند که هر یک صدا ، تصویر و کانال ها را کنترل می کنند. با این حال ، با شروع پیشرفت تلویزیون ، نیاز به انتخاب گزینه های خاص تر نیز احساس شد.بنابراین بی بی سی برای اولین بار ریموت تلویزیون مدرن را در سال 1973 طراحی کرد. با داشتن قابلیت کنترل میزان و شدت روشنایی علاوه بر کنترل های قبلی ، به سرعت به شکل دلخواه یک ریموت تلویزیون تبدیل شد.

امروزه ، ریموت بی سیم برای استفاده از فناوری بلوتوث پیشرفت کرده است. این امر می تواند فاصله و دامنه کنترل نامحدودی را در مقایسه با طرح های گذشته که حضور در همان اتاق را لازم داشتند ، فراهم کند. اگرچه زمانی ریموت کنترل یک کالای لوکس بزرگ به حساب می آمد ، اما در حال حاضر تقریباً در همه خانه ها وجود دارد. در مورد آینده آنها ، گسترش آنها به تلفن های هوشمند ، اتومبیل ها و خانه ها ادامه خواهد یافت تا در کنترل وسایل مختلف فن آوری کمک کنند.اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.