نمایش خبر

    print

یک ربات چینی قدم می زند و قدم میزند و قدم میزند...!

یک ربات چینی چهار پا اخیراً با استقامت جدی در ورزشگاه راه خود را به سمت کتابهای تاریخ طی کرده است.

رکورد جهانی گینس روز دوشنبه (2 نوامبر) گزارش داد که یک ربات چینی 83.28 مایل (134.03 کیلومتر) را پیمود تا رکورد جهانی را برای دورترین مسافت طی شده توسط یک ربات چهار پا بشکند. محققان دانشگاه پست و ارتباطات چونگ کینگ در چین ربات کوچک مقاومی ساخته اند که به نظر میرسد مانند جعبه کفش روی چهار عصا است.

این ربات "Xingzhe یک" نام گذاری شده که نامی بسیار مناسب است. Xingzhe به زبان چینی به معنی "گردش کننده و راه رونده" است.این ربات دارای چهار پا مفصل یا متصل است و توسط یک کامپیوتر هدایت می شود. اگرچه استقامت این روبات چشمگیر است ، اما Xingzhe به خاطر سرعتش شناخته نمی شود. این ربات 54 ساعت و 34 دقیقه طول کشید (که بیشتر از دو روز است) تا قبل از تمام شدن باتری اش ، سفر رکورد شکنی خود را تکمیل کند.

این ربات در همان مسیر 104.32-یارد (95.39 متر) 14040 بار قدم زد تا عنوان خود را بدست آورد. دارنده رکورد جهانی قبلی برای دورترین مسافت طی شده توسط یک ربات چهار پا، رنجر ربات بود که توسط محققان دانشگاه کرنل ساخته شده است. رنجرز ربات تنها 40.5 مایل (65.18 کیلومتر) قدم زد تا عنوان جهانی خود را در سال 2011 بدست آورد.

لی چینگدو ، استاد رباتیک در دانشگاه پست و ارتباطات چونگ کینگ ،سرپرست تیم تحقیقاتی توسعه ربات Xingzhe ، گفت: اگرچه "Xingzhe یک" بخاطر اینکه چنین عابر پیاده ی پایداری است ، شهرت پیدا کرده ،اما انگیزه واقعی ایجاد ربات مطالعه کارآیی الکتریکی چنین دستگاه هایی بود. چینگدو به ركورد جهانی گینس گفت كه وی و همكارانش همچنین قصد داشتند استقامت و دوام ربات های کنترل از راه دور را افزایش دهند تا آنها را در شرایط واقعی زندگی مفیدتر كند. وی گفت هدف نهایی این است که یک ربات مانند Xingzhe کارهایی انجام دهد که ممکن است برای انسان خطرناک باشد.

چینگدو و تیمش در تلاش خود برای طراحی ربات هایی که می توانند وظایف انسانی را انجام دهند. تنها نیستند. در ماه ژوئن ، روبوتیست ها از سراسر جهان برای شرکت در فینال چالش رباتیک مسابقه ای که توسط آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع ایالات متحده یا DARPA برگزار شد ، گرد هم آمدند. مانند Xingzhe ، ربات های دو پا که در فینال DARPA به رقابت می پرداختند ، برای انجام کارهایی طراحی شده اند که ممکن است برای انسان خطرناک باشند. رباتها برای شبیه سازی اولین کارهایی که نیاز است پس از بلایای طبیعی یا انسانی انجام شود، درها را باز کردند ، از روی دیوارها بالا رفتند و حتی سواراتومبیلها شدند.

اما ربات های DARPA هنوز رکورد جهانی گینس را کسب نکرده اند ، افتخاری که Xingzhe با تعدادی دستگاه هوشمند دیگر به اشتراک میگذارد.مانند ربات  CUBESTORMER 3؛ یک ربات از انگلستان است که رکورد سریعترین ربات را برای حل مکعب روبیک در اختیار دارد (کمی بیشتر از 3 دقیقه طول می کشد). و در حالی که Xingzhe رکورد دور ترین مسافت طی شده توسط یک ربات را در دست دارد، یک ربات آلمانی رکورد بزرگترین ربات پیاده رو را داراست. (قدش بیش از 51 فوت یا 15.5 متر طول دارد).

برای خواندن مقالات بیشتر به سایت روبوکد مراجعه کنید.اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.