نمایش خبر

    print

سگ رباتیک "فاصله گذاری اجتماعی" را به عابران یادآوری میکند.

سگ رباتیک شرکت بوستون داینامیکز در پارکی در سنگاپور به عابران یادآوری میکند تا فاصله اجتماعی را حفظ کنند.

به گزارش خبر گزاری مهر و به نقل از دیلی میل، سگ های رباتیک شرکت بوستون دینامیکز در پارک های سنگاپور گشت زنی و به عابران یادآوری می کنند تا فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

طبق بیانیه ای که هیات ملی پارک های این کشور منتشر کرده در ساعات پیک تردد، ربات «اسپات» در پارک «بیشان-آنگ موکیو» گشت زنی می کند و یک پیام ضبط شده را پخش می کند تا فاصله گذاری اجتماعی را به افراد یادآوری کند.

این ربات همچنین مجهز به دوربین هایی با فناوری تحلیل ویدئو است تا تعداد افراد در پارک را تخمین بزند. دوربین های به کار رفته در ربات افراد خاصی را ردیابی نمی کنند و هیچ گونه اطلاعات شخصی درآنها ذخیره نمی شود.

ربات  اسپات از راه دور توسط مقامات دولتی کنترل می شود. به این ترتیب نیاز به نیروهای انسانی نیست و خطر تماس فیزیکی میان افراد کمتر می شود.

ربات اسپات طوری طراحی شده تا روی سطوح مختلفی حرکت کند. به همین دلیل نسبت به ربات های گشت زنی چرخ دار، مزیت بیشتری دارد. همچنین برای جلوگیری از برخورد ربات با افراد، حسگرهایی در آن به کار رفته است. علاوه بر آن یک کارمند انسانی در بازه آزمایشی آن را همراهی می کند.

ماه گذشته از این ربات برای کمک به کادر درمان در بیمارستان بریگام و زنان دانشگاه هاروارد برای درمان بیماران ویروس کرونا استفاده شد.

منبع:خبرگزاری مهراشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.