نمایش خبر

    print

تعادل آینده موتورسیکلت BMW به خودی خود

به گفته خودروساز BMW ، موتورسیکلت آینده به قدری هوشمند است که می تواند نیاز به وسایل محافظ را از بین ببرد زیرا موتور سیکلت BMW میتواند موتور را هم در حال حرکت و هم در حال سکون در حالت تعادل باشد.

BMW برای صدمین سالگرد تولد خود از تعدادی خودروهای مفهومی اش رونمایی کرده است که آینده حمل و نقل را تصور می کنند. احتمالاً جسورانه ترین رونمایی آن ، به اصطلاح موتور سیکلت مفهومی Motorrad Vision Next 100 آنقدر پیشرفته است که BMW ادعا می کند که موتورسواران به کلاه ایمنی احتیاج ندارند.

Motorrad Vision Next 100 دارای یک سیستم خود متعادل کننده است که موتور را هم در حال حرکت و هم هنگام سکون به صورت صاف نگه می دارد. BMW ویژگی های آینده موتورسیکلت را بیان کرد و گفت این امکان را برای موتورسواران در تمام سطوح مهارت فراهم می آورد که "از احساس آزادی مطلق لذت ببرند". به گفته این خودروساز ، این موتور به تجهیزات محافظتی مانند کلاه ایمنی و لباس نیاز ندارد.

ناگفته نماند که  ویژگی دیگر این موتور سیکلت داشتن یک صفحه کنترل است که در عوض ، موتورسواران بدون کلاه یک سایبان می پوشند که به عنوان صفحه نمایش هوشمند عمل می کند.

BMW در بیانیه ای گفت: "اطلاعات بین موتورسوار و موتور تا حد زیادی از طریق صفحه نمایش هوشمند تبادل می شود." وی افزود: " این شامل کل میدان دید موتورسوار است و نه تنها در برابر باد از او حفاظت میکند بلکه اطلاعات مربوطه را نیز به او ارائه می دهد ، که و در صورت نیاز مستقیماً در خط دیدش از آن ها استفاده کند.

چنین اطلاعاتی در تمام مدت مورد نیاز نخواهد بود زیرا رانندگان قادر به کنترل فعال خودرو در حالت معمول هستند.طبق گفته BMW ، موتور و سایر خودروهای Vision  بعدی با فناوری "رانندگی بدون راننده" مجهز خواهند شد. BMW اعلام کرد که معتقد است آینده حمل و نقل برقی است.

تصور کلی دیگر در مجموعه 100 سال بعدی شامل یک رولز رویس عظیم (اندازه گیری تقریباً 20 فوت) است که به دلیل هوش مصنوعی وسایل نقلیه به نام Eleanor به او گفته می شود. Eleanor کاملاً خودمختار است و به جای صندلی و فرمان یک نیمکت دارد. BMW همچنین از یک وسیله نقلیه به نام Mini رونمایی کرد که تا حدودی شفاف است و کاملاً پیرامون اشتراک خودرو طراحی شده است. نیازی به مالکیت این Mini نیست ، زیرا BMW اعلام کرده است که وسیله نقلیه را می توان با یک اپلیکیشن به مکانی فراخوانی کرد که به صورت خودمختار خود را به آن مکان میرساند و آماده استفاده است.

برای خواندن مقاله های بیشتر به بخش مقالات سایت روبوکد مراجعه کنید.اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.