نمایش خبر

    print

حقایق حیرت انگیز درمورد ربات ها (قسمت آخر)

این هم از آخرین قسمت مقاله حقایق حیرت انگیز درمورد ربات ها :

31. قانون سایبر

امروزه قوانین واصول اخلاقی مربوط به ربات ها وارد جریان اصلی شده اند و وب سایت قانون استنفورد بخشی به نام " قانون سایبر " دارد که راجع به اصول اخلاقی مربوط به استفاده از ربات ها در مناطق جنگ ، اجرای قانون و دارو است.

  1. ربات انیشتین

این ربات پیچیده انیشتین دارای 31 ماهیچه مصنوعی است که همگی به صورت جداگانه برنامه ریزی شده اند تا بتوانند حالت چهره را ایجاد کنند. این ربات اکنون قادر است به تنهایی عبارات را بیاموزد و به تازگی خود را به لبخند زدن و اخم کردن آموخته است.

  1. ربات های Sprit و Opportunity

در سال 2004 ، دو ربات زمین شناس به نام های Spirt و Opportunity در دو سمت مختلف مریخ برای انجام ماموریت اکتشاف فرود آمدند. این ربات ها در طول مأموریت خود صدها هزار تصویر رنگی با وضوح بالا به ناسا ارسال کرده اند و اطلاعات بی نظیری در مورد ترکیب شیمیایی و هواشناسی مریخ را به دست آورده اند. انتظار نمی رفت که هیچ یک از این مریخ نوردان بیش از 90 روز خورشیدی مریخ دوام بیاورند ، اما Sprit تا سال 2010 به کار خود ادامه داد وکار Opportunity تا امروز ادامه دارد.

  1. سریعتر از سریعترین انسان

تیمی در موسسه علوم و فن آوری کره رباتی با حداکثر سرعت دویدن اختراع کرده اند که نه از یک گربه بزرگ بلکه از یک وسیله نقلیه بزرگ الهام گرفته شده است. این ربات با نام رپتور دارای دو پا فرز و مکانیسمی شبیه به دم است.این ربات سریعتر از حداکثر سرعت Usain Bolt، مدالیست طلای المپیک است.

  1. واقع بین تکان دهنده

احتمالا BINA48 واقعی ترین ربات ساخته شده تا کنون است. وی توسط دیوید هانسون از جنبش Terasem ایجاد و برنامه ریزی شد و پس از یک زن واقعی ، بینا روتبلات (همسر بنیانگذار Terasem ) مدل شد. افکار ، احساسات ، خاطرات واقعی بینا در BINA48 بارگیری شد ، و او هم اکنون می تواند مکالمه هایی را درمورد تعدادی از موضوعات روشنفکرانه برگزار کند. BINA48 همچنین توانایی یادگیری و رشد واژگان و حافظه خود و بیان بیش از 64 احساس را دارد.

  1. بازوی رباتیک

متداول ترین ربات، بازوی رباتیک است. یک بازوی رباتیک معمولی از هفت بخش فلزی ساخته شده است که توسط شش لولا به هم متصل شده اند. این ربات توسط رایانه ای کنترل می شود که موتورهای رکاب منحصر به فرد را که به هر مفصل، متصل هستند چرخانده است. بازو بسیار دقیق حرکت می کند ، و ربات از سنسورهای حرکتی برای اطمینان از مقدار مناسب، حرکت می کند.

  1. Robophobia(روبوفوبیا)

 Robophobia یک اختلال اضطراب واقعی است که در آن فرد ترس غیر منطقی از ربات ، هواپیماهای بدون سرنشین ، مکانیک شبیه به ربات یا هوش مصنوعی دارد. در موقعیت هایی مانند مشاهده ربات ، نزدیکی ربات و یا حتی صحبت در مورد ربات ها حملات ناگهانی ترس و اضطراب متحمل میشوند.بسیاری از افراد مشهور از جمله بیل گیتس ، استفان هاوکینگ و الون ماسک از این اختلال رنج می برند.

  1. اولین ربات شهروند

روبات سوفیا توسط هانسون رباتیک ساخته شد و یک دستگاه نابغه در حال تکامل است. احتمالاً سوفیا مشهور است زیرا یک بار می گوید "انسان ها را نابود خواهد کرد" ، اما در پاییز 2017 که طرح سرمایه گذاری در عربستان سعودی برگزار شد ، سوفیا در مورد تمایل خود برای زندگی صلح آمیز در میان انسان ها صحبت کرد.

برای مطالعه قسمت های قبلی مقاله حقایق حیرت انگیز درمورد ربات ها ، به بخش مقالات سایت روبوکد مراجعه کنید. همچنین میتوانید از مطالعه مقالات دیگر در سایت ما با موضوعات چرتکه، لیوان چینی، رباتیک و ... لذت ببرید.اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.