نمایش خبر

    print

حقایق شگفت انگیز در مورد ربات ها (قسمت چهارم)

در دنیای امروز که تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت است حقایق شگفت انگیز در مورد ربات ها موضوعی به روز و قابل توجه و بسیار جذاب است.

  1. آنها می آیند!

بنیانگذار موسسه روباتیک کارنیگی ملون ، هانس موراواک پیش بینی کرد که تا سال 2040 روبات ها به عنوان گونه های خود ظهور خواهند کرد و آنها را در هر کار اساسی جایگزین می کند.

  1. کاپیتان سایبورگ

کوین وارویک استاد سایبرنتیک در دانشگاه ریدینگ است و در سال 1998 میکروسکوپی در سیستم عصبی خود کاشته بود. این تراشه سیگنال شناسایی منحصر به فردی را منتشر می کند که یک کامپیوتر برای شناخت کارکرد وسایل الکترونیکی مختلفی مانند چراغ اتاق ، قفل درب یا آسانسور را استفاده می کند.

  1. غواصی در قطب جنوب

در سال 2015 ، یک کبوتر رباتیک، اولین مورد در نوع خود که تا آن زمان هیچگاه عمق زیر یخ راس در قطب جنوب  ملاقات نشده بود،را دید. این ربات توسط تیمی از دانشمندان و مهندسان موسسه فناوری جورجیا مونتاژ شده و از طریق یک سوراخ دایره ای شکل به قطر 12 اینچ در یخ و 500 متر به کف دریا پایین رفته است.

  1. دانش آموز معلم می شود.

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر جورجیا تکنیک، یک ربات کوچک انسان نما را با یک تبلت اندرویدی جفت کرده است و کودکان می توانند با کشیدن انگشت بر روی تبلت ، نحوه بازی Angry Birds را به آن بیاموزند. این ربات از حرکت آنها تقلید کرده و بازی را انجام می دهد. این برنامه برای کودکان معلول که نیاز به درمان دارند طراحی شده است.

  1. پروتز رباتیک

پروفسور گیل وینبرگ از جورجیا تکنیک یک ربات ساخته است که می تواند به امپوت ها(افراد قطع عضو) وصل شود. "پروتز درامز رباتیک" وی دارای موتورهایی است که قدرت دو درام استیک را دارد. اولین چوب هم توسط بازوهای موسیقی دان و هم به صورت الکترونیکی، با استفاده از سنسورهای عضلانی EMG کنترل می شود. چوب دیگر موسیقی را می شنود و بداهه نوازی میکند.

  1. سیمون و کوری

سیمون و کوری رباتی با چشم های بزرگ و صورت سفید هستند که می توانند صحبت کنند ، گوش دهند ، یاد بگیرند و واکنش نشان دهند. آندره توماز ، خالق آنها ، در تعامل ربات و انسان تخصص دارد و در تلاش است تا ربات ها و هوش مصنوعی همانند انسان ها در گفتار و حرکات با افراد ارتباط برقرار کنند.

  1. حس مشترک

پس از تحمل سكته مغزی كه وی را با تحرك محدود رها کرد، هنری ایوانز با چارلی كمپ همراهی كرد تا روبات هایی را تولید كند كه بتواند به او در اصلاح ، تنظیم پتو و خارش کمک كند. فریب این کار و سایر کارهای خطرناک دیگر که از آنها خواسته می شود انجام دهند ، حس مشترک است. از آنجا که ربات ها فاقد دانش و تجربه ای هستند که حس مشترک را شکل می دهد ، برای مبارزه با این مانع باید راه های دیگری پیدا کرد

  1. 28. پذیرندگان اولیه

بازار اصلی ربات ها در مراحل اولیه توسعه ، صنعت خودرو بود. 70٪ از سفارشات ربات در دهه 1980 برای استفاده در کارخانه های خودروسازی بوده و ربات ها کارهایی مانند جوشکاری نقطه ای ، نقاشی و توزیع را انجام می دادند.

  1. راهب مکانیکی

این راهب مکانیکی از اسپانیا ساخته شده است که حدوداً در دهه 1560 ساخته شده و 15 اینچ طول دارد و یک ماشین خودمختار است. هنگام زخم شدن ، یک سری حرکات را با نگاهی به چهره خود انجام می دهد ، و دهانش باز و بسته می شود که انگار چیزی می خواند. افسانه این را نشان می دهد كه پادشاه فیلیپ اسپانیا مأمور ساختن راهب مکانیكی شد تا این ماشین را شبیه به راهبی كه گمان می رود پسرش را از یك بیماری شدید شفا داده است،بسازد.

  1. قانون ربات

در سال 1942 ، اسحاق آسیموف ، نویسنده داستان علمی ، سه قانون رباتیک را تنظیم كرد كه بر رفتار ربات ها حاكم بود. قوانین حاکی از آن است که ربات ها نباید به انسان آسیب برسانند ، باید از انسان پیروی کنند و از وجود خود محافظت کنند مگر اینکه قانون اول یا دوم را نقض کنند.

قسمت آخر مقاله ی حقایق شگفت انگیز در مورد ربات ها را میتوانید روز پنج شنبه در سایت روبوکد بخوانید.اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.