نمایش خبر

    print

حقایق حیرت انگیز در مورد ربات ها (قسمت سوم)

قسمت سوم مقاله حقایق حیرت انگیز در مورد ربات ها در مورد ربات های شگفت انگیزی مانند اسپات،الکترو، نانوبات و... است.اگر به مطالب رباتیک علاقه مند هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

12. ربات های کاربردی
شرکت iRobot (شرکت سازنده جاروبرقی خودکار رومبا) در سال 1990 توسط روبوتیست های MIT با هدف ساخت ربات های کاربردی تاسیس شد.آنها از زمان تاسیس شرکت ، بیش از 20 میلیون ربات در سراسر جهان به فروش رسانده اند و گذشته از تمیز کردن منزل ، روبات هایی را که توسط نیروهای ایالات متحده در جنگ استفاده می شود را گسترش داده اند.همچنین اولین روبات های تاییده توسط FDA را به بیمارستانها آورده اند.
13. جنگ آینده
در سال 2014 ، تفنگداران دریایی ایالات متحده یک ربات را به عمق جنگل هاوایی آوردند. ربات LS3 (Legged Support System) ربات چهار پایی است که 400 پوند وزن دارد و مانند قاطر مکانیکی در سراسر زمین حرکت می کند. مانورهای آینده ممکن است با اسب های رباتیک همراه باشد ، که می توانند جایگزین اسب های واقعی در جنگ باشند.
14. ربات spot (اسپات)
اسب ها تنها حیوانات رباتیک نیستند که در زمینه نظامی استفاده می شوند. در سال 2016 ، تفنگداران دریایی یک سگ رباتیک چهار پا را آزمایش کردند که به منظور سفر در کنار واحدهای پیاده شده و کشف موقعیتهای خطرناک جنگی طراحی شده بود. نمونه اولیه با نام Spot توسط Google Boston Dynamics ساخته شده بود.
15. جنگنده خودمختار
در حالی که گروه های مختلف نظامی چندین سال است که از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کنند ، ارتش روسیه در حال آزمایش UGV (وسیله نقلیه زمین بدون سرنشین) های مختلف است تا ببیند کدام بیشترین امکانات را ارائه می دهد. Nerekhta برای پیمایش از شرایط دشوار ، دارای مخزن است و می تواند به مسلسل های با کالیبر بزرگ ، پرتاب نارنجک و موشک های هدایت شونده ضد تانک مجهز شود. هدف این است که بالاخره وسایل نقلیه با هوش مصنوعی کنترل شود و به آنها اجازه کار بدون کمک انسان را دهد.
16. پرستاری ربات ها
سن یک چهارم جمعیت ژاپن بالای 65 سال است و تا سال 2065 انتظار می رود که این تعداد به 40 درصد برسد. این به رشد سریع بازار ربات های مراقبت پرستاری منجر شده است ، و دولت 3/1 از بودجه خود را صرف ساخت ربات های پرستاری کرده است که زندگی را برای سالمندان ژاپن آسان تر می کند.
17. ربات قوی با لمس آرام
Robear یک ربات پرستاری است که آن را با عنوان خرس مهربان به فروش میرسانند، اما با این وجود به اندازه ای قوی است که بتواند یک فرد مسن را بلند کند. برچسب "ربات قوی با لمس ملایم" ، به پشتیبانی نشستن و برخواستن افراد مسن، اشاره میکند.
18. همیشه محصولات کاملا رسیده
دانشمندان در حال تولید رباتی هستند که صبر می کند تا قبل از برداشت محصول کاملا رسیده باشد. این ربات ها همچنین قادر به کاشت بذر ، علفه های هرز ، آب و اسپری هستند بدون اینکه یک کشاورز نیاز به انجام این کار داشته باشد. کارشناسان پیش بینی کردند که این ربات ها می توانند در اوایل سال 2020 مورد استفاده قرار گیرند!
19. کمپین متوقف کردن ربات های قاتل
به گفته استوارت راسل ، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه برکلی ، کالیفرنیا ، فناوری ایجاد روبات های قاتل از قبل وجود دارد و باید ممنوع شود. در نوامبر سال 2017 ، مبارزان، پرونده خود را به سازمان ملل متحد بردند و خواستار ممنوعیت جهانی سیستم های تسلیحاتی خودمختار کشنده شدند.
20. نانوبات ها
Nano-robot یک ربات میکروسکوپی است که برای انجام یک عملکرد در فضاهای بسیار کوچک طراحی شده است. امید این است که نانوبات ها در نهایت بتوانند در جریان خون قرار بگیرند تا روش های جراحی ظریفی انجام دهند که برای جراحی استاندارد بسیار دشوار است.
21. ربات Elektro (الكترو)
در نمایشگاه جهانی 1939 ، تماشاگران توسط یک ربات به نام Elektro که راه میرفت و صحبت میکرد آرزو میکردند. این ربات خود را به عنوان "همکار هوشمند" با "مغز خوب" توصیف می کرد و از 48 رله الکتریکی تشکیل شده بود که مانند صفحه تلفن کار می کردند. او از طریق گوشی تلفن دستورات صوتی را میگرفت. درحال حاضر این ربات در موزه یادبود Mansfield با عنوان "قدیمی ترین ربات آمریکایی که در جهان زنده مانده است" نمایش داده میشود.

ربات ها در آینده ی نزدیک با انسان ها زندگی خواهند کرد.با شناخت آنها و ویژگی هایشان میتوانیم راحت تر زندگی کنیم و لذت بیشتری از زندگی ببریم.با این هدف در قسمت بعدی مقاله "حقایق حیرت انگیز در مورد ربات ها" ربات های بیشتری را معرفی میکنیم.اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.