نمایش خبر

    print

آزمایش کرونا به وسیله ربات

یک بازوی رباتیک ساخته شده که ۱۰دقیقه زودتر از یک پزشک آزمایش کرونا را به وسیله سواب بینی انجام می‌دهد.

 آزمایش کرونا به وسیله ربات به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آوا ، مهندسان یک بازوی رباتیک ساخته اند که عملیات تست سواب بینی را به طور خودکار انجام می‌دهد. به این ترتیب از انتقال ویروس کرونا از بیمار به پزشک جلوگیری می‌شود.

برایان ناوی این فناوری را ابداع کرده که قابلیت‌های آن شبیه سیستم ناوبری عمل جراحی مغز خودکار همین شرکت همراه با فناوری شناسایی صورت و تصویربرداری ۳ بعدی است.

بیماران باید یک گیره روی بینی خود قرار دهند تا ماشین بتواند نقاط خاصی را مکان یابی کند و سرشان را روی یک بست فلزی قرار دهند تا طی عملیات صورت شان را صاف نگه دارند.

در مرحله بعد ربات یک سواب بلند را وارد بینی فرد می‌کند تا نمونه جمع آوری کند و آن را داخل یک لوله قرار دهد. شرکت سازنده ادعا می‌کند این ماشین می‌تواند در ۵ دقیقه تست تشخیص ویروس کرونا را انجام دهد این در حالی است که پزشک چنین فرایندی را در ۱۵ دقیقه انجام می‌دهد.

ناوی که در تایوان فعالیت می‌کند، ربات‌هایی برای حوزه پزشکی طراحی می‌کند و با استفاده از تجربیات خود این ماشین را ابداع کرده است. او با ربات مذکور آزمایش کرونا را روی کارمندان شرکت آزمایش کرده است.

منبع: سایت قطرهاشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.