اخبار

DNNArticleListThis is a trial version. you can only use it in localhost.
Visit http://www.zldnn.com find more details.
به نظر می رسد ربات ها ناجی انسان از ویروس کرونا هستند. از همین رو ماشین هایی برای ضدعفونی کردن و پاکسازی کووید ۱۹ در شهر لیدز انگلستان به کار گرفته شده اند
دوشنبه 13 مرداد 1399
محققان آلمانی با استفاده از یک نوع پروتئین خاص که در دندانه های پاهای ماهی های مرکب وجود دارد توانسته اند عضلات رباتیک جدیدی بسازند که در یک ثانیه التیام می یابند.
چهارشنبه 08 مرداد 1399
در گذشته از تلاش تیم رباتیک «رویاپردازان افغان» برای ساخت ونتیلاتور نوشتیم و حالا این تیم از دختران افغان دستگاه تنفس مصنوعی خود را برای بیماران مبتلا به کرونا معرفی کرده‌ است.
دوشنبه 06 مرداد 1399
دست این ربات موسوم به FHPA دارای چهار انگشت و یک انگشت شست در جهت مخالف است که همکاری و هماهنگی آنها با یکدیگر برای لمس و جابجایی اشیا در حد بالایی است.
چهارشنبه 01 مرداد 1399
محققان دانشگاه "میشیگان" با استفاده از موتورهایی که در تولید بازوی رباتیک ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده شده‌اند، پاهای پروتز رباتیک توسعه داده‌اند.
دوشنبه 30 تیر 1399
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت ، پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی" (MIT)، نوعی گریپر رباتیک ابداع کرده اند که می تواند اشیای باریکی مانند طناب و سیم را بردارد. شاید این فناوری روزی به ربات ها کمک کنند تا کارهایی مانند تا کردن لباس و یا کارهای فنی تری م...
ﺳﻪشنبه 24 تیر 1399
اولین بازوی رباتیک: یک شرکت نوپای آمریکایی از تولید اولین بازوی رباتیک تمام چوبی خبر داده که قادر به انجام اموری همچون چیدن اشیا بر روی هم، ریختن مایعات در فنجان و غیره است.
ﺳﻪشنبه 24 تیر 1399
ربات خودروسازی:یک بازوی رباتیک که معمولاً در کارخانه‌های تولید خودرو به کار می‌رود، طوری برنامه نویسی شده تا در دوره شیوع کووید ۱۹، نمونه‌های آزمایشگاهی را بررسی کند.
چهارشنبه 18 تیر 1399
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از انگجت، پارچه های رباتیک  پدیده ای بسیار نوین هستند. این نوع پارچه اصولا به ماشین های خارجی سنگین و بزرگی متصل هستند. ماشین های مذکور فشار هوا داخل پارچه را طوری تنظیم می کنند که پارچه بتواند حرکت کند یا شکل ...
دوشنبه 16 تیر 1399
اکوفارس: محققان کره جنوبی یک دستگاه جدید رباتیک "سواب" تولید کرده‌اند که می‌تواند به زودی جایگزین افرادی در کادر درمان شود که از بیماران مشکوک به "کووید-۱۹" تست می‌گیرند .
چهارشنبه 11 تیر 1399